Psyllium

Nový produkt

Psyllium 100g

Viac detailov

Detaily

Psyllium obaly semien skorocelu indického – obsahujú obzvlášť veľa vlákniny. Psyllium je zdrojom rozpustnej vlákniny, podobný vláknine, ktorá sa nachádza v obilovinách ako ovos a jačmeň. Hlavný rozdiel je to, že skorocel má vyšší obsah vlákniny ako ovsené otruby. Vláknina sa po skonzumovaní v črevách dokáže zväčšiť na niekoľkonásobok svojho objemu ako zátka z psylliového gélu, prechádza hrubým črevom a vyčistí ho.Počas procesu psyllium vstrebe do seba časť toxických látok, odstraňuje usadeniny, a problematické úseky sa stávajú priechodnejšími. Vďaka svojej mimoriadnej účinnosti sa psyllium javí ako najobľúbenejšia vláknina, nakoľko nielenže znižuje výskyt zápchy, ale napomáha aj znižovanie hmotnosti, detoxikuje organizmus a zlepšuje celkový zdravotný stav.

Vláknina psyllium môže byť veľmi užitočná aj pri detoxikácii organizmu. Pravidelná konzumácia napomáha zachovať zdravie črevného traktu. Organizmus získa viac energie, zlepší sa vstrebávanie rôznych živín, zbaví sa nepríjemných plynov, nafúknutia a toxických látok. Vláknina pri zvýšenom príjme znižuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva, čo dokázali mnohé lekárske výskumy.
Vláknina rozpustná vo vode môže napomáhať pri znižovaní cholesterolu v krvi tak, že znižuje hladinu lipoproteínu (LDL) s nízkou hustotou, takzvaný „zlý” cholesterol. Na základe epidemiologických štúdií zvýšený príjem vlákniny psyllium znižuje krvný tlak, výskyt jednotlivých zápalových ochorení a taktiež chráni zdravie srdca.Vláknina psyllium spomaľuje vstrebávanie cukru do krvi, čo u ľudí chorých na cukrovku napomáha znížiť kolísanie cukru v krvi. Ďalej znižuje riziko cukrovky typu 2.

Dávkovanie

10g psyllia – dve kávové lyžičky – rozmiešajte v menšom množstve vody a vypite. Nezabudnite to zapiť ďalším pohárom vody, prípadne niečím iným. Ak chcete účinok zosilniť, môžete ho užívať aj viackrát denne. V žiadnom prípade Psyllium nevaríme. Ak necháte riedenú zmes odstáť, Psyllium absorbuje vodu a zrôsolovatie a je problém s vypitím.
Môžete ho pridávať aj do iného jedla – mliečne nápoje, jogurt. Môžete si pripraviť nápoj z rozmixovaného ovocia a do neho pridať psyllium. Dôležité je zapiť ho s dostatočným množstvom tekutiny – to znamená približne jeden až dva poháre.

Hodnotenie zákazníkov

Napísať názor

Psyllium

Psyllium

Psyllium 100g

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (11):